Aktuaalset
 
Rae valla poliitikast ja erakondade tutvustus
Avaleht
Avalik foorum
Avalik foorum ID
Kasulikud lingid
Tasub teada
Dokumendid
Liikmed
Liikmetele
Registreerimisega foorumiga liitumine
Saada kiri MTÜ Raekodanikule


Rae valla virtuaaltuur


Avaleht

HEA RAE VALLA KODANIK, FOORUMI LUGEJA!
MTÜ RaeKodanik on loonud võimaluse inimestel arutada olulistel teemadel ja avaldada oma arvamust. Loodame, et käesolev foorum on just selleks sobilik koht.  Ootame, et inimesed edastavad vaid tõest infot ning oleksid üksteise vastu viisakad. Seega vastutab iga kirjutaja oma kirjutise sisu eest ise . Poliitilist reklaami saab avaldada vaid selle eest tasudes.


Aruanne. Lood, mida Rae Sõnumitest ei leia


SDE programm 2017

SDE valimiste erileht 2017


Info SDE Rae nimekirja kandidaatidest  


2013 aastal esinesime sõnumiga, mille sisu oli tagamõtteta - kui tahad midagi muuta, siis saad seda teha vaid ise. Võimalusteks on ise valimistest aktiivselt osa võttes või siis passiivsemas vormis valida endale esindaja, kes muudatusi teha suudaks. Meie sõnumid olid selged, me ei kasutanud alatuid võtteid ja ilusate kuid selgelt valede sõnumite levitamisega poolehoiu püüdmist.

Me tegime valimistel super tulemuse! SDE sai valijatelt napilt teise tulemuse valimistel. Sealjuures ei manipuleeritud üldsust ei ilusate kuid täitmatute lubadustega, ei tuntud poliitikute samanimelisusega, kohtuga kokkumänguga, mis võimaldas negatiivsete otsuste viimise valimiste järgsesse aega. Me rääkisime inimestega nendele arusaadavas keeles ja ausalt ning saime hea tulemuse – 8 kohta volikogus. Paraku jäime siiski nappi vähemusse ning seega võtsime sisse opositsiooni positsiooni ja sellega kaasneva järelevalve funktsiooni. Usun, et saime sellegagi väga hästi hakkama. Poliittehnoloogia relvastuses on oluline koht meedial ja seda kasutavad edukalt tänased valda juhtivad isikud. Rae Sõnumites ei ole kohta leidnud ükski uudis, mis võiks ohustada oreooli vallajuhtide kohal. Samas on niisuguseid uudisekünnist ületavaid tegevusi olnud kuhjaga. Sirvisin enda kirjutatud materjale ja leidsin, et neid naljakaid, halenaljakaid ja lausa kurbi tegemisi tuleb uuesti meelde tuletada ka valijatele. Inimese mälu on ju lühike ja kui tema tähelepanu juhtida kõrvale säravate uudistega, siis seda vähem ta mäletab kuskilt kunagi kuuldut. Mine tea, äkki panen ka oma kolmanda raamatu kokku, sest materjali on rohkem kui raamatusse mahuks. Igal juhul püüan neid meenutusi hakata avaldama nii foorumis kui ka FB-keskkonnas.

Jõudu analüüsiks ja järelduste tegemiseks!

Raivo Uukkivi  

Lood avaldan järjest avalikus foorumis, et mitte avalehte koormata
statistika